CHP Düzce 26’ncı İl Kongresi için Düzce’ye gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Umut Oran, bir diğer İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, Ankara Miletvekili Aylin Nazlı Aka ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç gerek yerel, gerekse ulusal konulara dikkat çekerek partililere seslendiler.
 “DÜZCE’DE FİKİRLERİMİZ ANLATMAMIZ GEREKİYOR”
Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanlığı 26. Olağan Kongresi yapıldı. Kongrede konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Umut Oran, AK Parti karşısında siyaset yapmanın zor olduğunu ifade ederek “2009 seçimlerinden sonra Türkiye’de özellikle Düzce’de siyaset yapmak oldukça zorlaştı. Burada birçok eksiklik olmasına rağmen iktidar partisinin yaptığı baskılar bizi zorluyor. Düzce’de halen kentleşme, otoban bağlantı yolu yok. Fındık üreticileri zorda. Buna rağmen vatandaşlarımız halen AK Parti’den yanalar. Bizim insanlara bunları anlatarak ikna etmemiz lazım. Referandumda yüzde 70 evet diyen Düzce’de fikirlerimizi anlatmamız gerekiyor” dedi.
“KUL HAKKI YEMEYEN TEK PARTİ CHP’DİR”
CHP İstanbul Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi İhsan Öskes ise Melen Suyu’nun İstanbul’a arıtılmadan gönderileceğini iddia ederek “Kul hakkı yemeyen tek parti Cumhuriyet Halk Partisi’dir. İnançlı insanların kul hakkını yiyen partilerde ne işi var. Bakın 2 ay sonra İstanbul Melen’den su içmeye başlayacak. Fakat Düzce’nin ilçelerinde arıtma tesisleri yapılmadığı için İstanbullular kanalizasyon suyu içmek zorunda kalacaklar” şeklinde konuştu.
“DÜZCE’DE HERHANGİ BİR GELİŞME GÖREMİYORUM”
CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlı Aka ileri demokrasi kültürünün gün geçtikçe kayıp olduğunu ileri sürerek “2010 yılında beri Düzce’den sorumluyum. Fakat Düzce’de herhangi bir gelişme göremiyorum. AK Parti’nin ileri demokrasisinden de eserler göremiyorum. Biz CHP olarak Düzce’de il başkanlığı için 4 aday çıkarırken, AK Parti’den 1 aday çıkıyor. Bu’mudur ileri demokrasi anlayışı. Ya da bizim görüş açımızdan çıktı biz göremiyoruz’’ ifadelerini kullandı

Tarih:28.05.2012

Print Friendly, PDF & Email