Toplumda ” insan, hayvan, bitki, canlı, cansız bütünlüğü ” bilincini geliştirmek, doğal hayatın ve sahipsiz sokak hayvanları başta olmak üzere, bir canlı türü olarak en temel varlık haklarından yararlanamayan tüm hayvanların korunması ve doğal yaşam ortamlarının geliştirilmesi için gereken toplumsal bilincin yaygınlaştırılması ve kamuoyunda buna ilişkin çalışmalar yapılması amacı ile kuruluan Canlı Dostları Derneği’nin  üyesidir.

VEFALI DOSTA VEDA ve TEŞEKKÜR

Yaklaşık 16 yıldır, iyi günde, kötü günde, işyerinde, evde, gece gündüz, karda kışta, Yılda yaklaşık 50.000 km beraber yol kat ettiğim, Hayat arkadaşım, köpeğim, sadık, sabırlı, sevgili OSKARIM ebediyete göç etmiştir.

Kendi adına bir hayvan konukevi bulunan OSKAR’ın son arzusu ve ricası:  Herkesin imkanları çerçevesinde kapısının önünde ya da yolda gördükleri köpek ve kedilere, sadece sosyal duyarlılık sorumluluk göstererek, bir lokma yemek, bir yudum su, bir kucak sevgi vermeleri mümkün ise onları kısırlaştırmalarını ve aşılattırmaları.

Onlara gösterilecek küçük bir ilgi, bir şevkat, size misli fazlasıyla sevgi ve sadakat olarak geri dönecektir ve bundan duyacağımız manevi haz, inanın asla vazgeçemeyeceğiniz çok farklı bir duygu olacaktır.

Bunun garantisi OSKAR ve benim 16 yıllık dostluğumuzda mevcuttur.

OSKAR’ın yaşamı süresince, ondan ilgi ve sevgilerini esirgemeyen, aileme, dostlarıma ve çalışma arkadaşlarıma;  OSKAR’ın hasta olduğu zaman, şifalarını esirgemeyen değerli veteriner hekimi dostlarım; Dr. İnci GÜZEL, Prof. Dr. Kürşat ÖZER ve Dr. Hasan KAHRAMAN’ a (BOLU) OSKAR ve Şahsım adına sonsuz teşekkür ediyorum.