TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA 

Aşağıdaki sorularımın Başbakan Yardımcısı Sayın Ali Babacan tarafından yazılı olarak yanıtlanması için gereğini arz ederim. 18.12.2012

   

Umut Oran

İstanbul Milletvekili

Ziraat Bankası’na personel alımı için Anadolu Üniversitesince 24 Kasım 2012 tarihinde yapılan sınavla ilgili olarak çok sayıda şikâyet ve iddia ulaşmaktadır. Bu kapsamda;

  1. Ziraat Bankası hangi pozisyonda kaç personel alımı için söz konusu tarihte bu sınavı düzenledi? Sınavda başarı puanı kaçtı, bu sınırı kaç aday geçti? Mülakata kaç aday çağrıldı bunarın kaçı işe alındı?
  2. Sınava kaç kişi girdi, sınava giriş ücreti kaç TL idi?
  3. Sınav sonuçları hangi tarihte açıklandı, açıklanma tarihinde bir gecikme yaşandı mı, yaşandıysa gerekçesi nedir?
  4. Adayların kimlik doğrulaması yapılarak kontrollü biçimde web üzerinden orijinal cevap kâğıtlarını görmelerine niçin olanak sağlanmadı?
  5. Sınav sonuçlarıyla ilgili olarak kaç kişi/aday itiraz etti, bunların kaçı itirazcının lehine, ne kadarı aleyhine sonuçlandı? Konuyla ilgili olarak savcılıklara yansıyan boyutta bir adli gelişme yaşandı mı?
  6. Sınavda çok basit soruların dahi açıklanan sonuçlara göre çözülememiş olarak gösterildiği, 3 soruyu yanıtsız bırakan adayın açıklanan sonuç belgesinde bu sayının 18’e çıktığı gibi şikâyet ve iddiaların gerekçesi nedir?
Print Friendly, PDF & Email