CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, AB – Türkiye Karma Parlamento Komisyonu çalışmaları kapsamında, 27 – 29 Eylül 2011 arasında Avrupa Birliği –Avrupa Birliği Parlamenterleri ile Strasbourg’da bir araya gelecek. Aralarında, Türkiye Karma Parlamento Komisyonu Başkanı Helene Flautre, Dış İlişkiler Komisyonu Üyesi Geoffrey Van Orden, Avrupa için Liberal Demokratlar İttifakı Başkan Yardımcısı Alexander Lamsdorff, Hukuki İşler Komisyonu üyesi Sajjad Karim, Anayasal İşler Komisyonu üyesi Andrew Duff gibi isimlerin bulunduğu üyelerle görüşecek olan Oran ayrıca Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland ile de bir araya gelecek.
Umut Oran, 3 Ekim 2011 tarihinde TBMM’de düzenleyeceği basın toplantısında, ziyaretinde gündeme gelen konuları ve AB ile Katılım Ortaklığı müzakerelerinin başladığı 3 Ekim 2005 tarihinden itibaren geçen 6 yılda AB ile ilişkilerde gelinen noktaları basın mensupları ile paylaşacak.

[singlepic id=258 w=320 h=240 float=]
Stuttgart’ta Basın Sohbeti 26 Eylül 2011 TBMM ile Avrupa Parlamentosu (AP) arasindaki diyalog organi olan Türkiye-AB Karm…a Parlamento Komisyonu (KPK) Türk kanadi üyeleri Stuttgart’ta yerel basinla sohbet toplantisi gerceklestirdi. Stuttgart Baskonsolosu Türker Ari’nin organize ettigi basin toplantisi Baskonsolosluk Rezidansi’nda düzenlendi. Toplanti’ya AK Parti Siirt Milletvekili ve Komisyon Es Baskani Afif Demirkiran ile birlikte CHP Istanbul Milletvekili Umut Oran, MHP Antalya Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Ziya Irbec, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Sait Acba ve AK Parti Istanbul Milletvekili Halide Incekara katildilar.
[singlepic id=257 w=320 h=240 float=]

Print Friendly, PDF & Email