10 YIL MARŞINI YASAKLAMAYA ÇALIŞAN BOLU İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNE TEPKİ GÖSTEREN HALKA VE MİLLETVEKİLİNE BİBER GAZI SIKILMASI ÜZERİNE CHP BOLU İL BAŞKANLIĞINI ZİYARET EDEN UMUT ORAN, KÖROĞLU’NUN HER DÖNEMİN BOLU BEYLERİNE KARŞI DİRENİŞ MESAJI VERDİĞİNİ ANIMSATTI.

“ZALİMLERİ SUSARAK DURDURAMAZSINIZ”

“MÜCADELE EDECEK KİTLELER İÇİN EN VAZGEÇİLMEZ ŞEY LİDERLİKTİR”

“LİDERLİK BİR KİŞİYİ TAKİP ETMEK DEĞİL, ORTAK AKILI ORGANİZE ETMEKTİR. BUGÜN LİDERLİK YAPACAK TEK GÜÇ CHP VE ONUN ÖNCÜ KADROLARIDIR.”

Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcısı Umut Oran, CHP Bolu İl Örgütünü ziyaret ederek destek mesajı verdi. Köroğlu’nun her dönemin Bolu Beylerine karşı mazlumun ne yapması gerektiğini anlattığın ve bu yönetimin adının direniş olduğunu vurgulayan Umut Oran, “Çünkü zalimleri susarak, boyun eğerek durduramazsınız, zalimlere karşı sadece direnirsiniz, mücadele edersiniz ve sonunda mutlaka kazanırsınız. Mücadele azim ve kararlılığında olan kitleler için en vazgeçilmez olan şey; liderliktir. Liderlik, sanılanın aksine “bir kişiyi” takip etmek değil, ortak aklı, ortak gücü organize etmek, kitlesel gücü organize etmek ve aynı cephede yer alan herkesin uyum içinde hareket etmesini sağlamaktır. Günümüzün Türkiye’sinde liderlik yapabilecek tek örgütlü güç Cumhuriyet Halk Partisi ve onun öncü kadrolarıdır. Kuvayi Milliyecilerin feda kültürünü hatırlayabilirsek ve onlar gibi kararlı davranabilirsek, geniş kitlelere liderlik edebilir ve Türkiye’mizi yeniden barışın, huzurun ve refahın hüküm sürdüğü bir coğrafya haline getirebiliriz” diye konuştu.

SIKIŞAN İKTİDARIN SUSTURMA GİRİŞİMİ

CHP’li Umut Oran, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan ile birlikte Bolu İl Başkanlığını ziyaret ederek burada basın toplantısı düzenledi. Umut oran toplantıda şu mesajları verdi:

Yine yeni bir haksızlık hukuksuzluk aymazlık zorbalık sonrasında karşınızdayım. Bolu’da yaşananlar Gezi Parkı’nın ortasına Topçu Kışlası yapma açıklamalarıyla, İstanbul’un göbeğinde Ramazan ayı bahane edilerek saldırıya uğrayan gençlerin yaşadıklarıyla ve yurdun dört bir yanında “Cumhurbaşkanına hakaret” adı altında cadı avına dönüştürülen hukuksuz tutuklamalarla beraber düşünülmelidir. Bu anlamda yaşananlar, içerde ve dışarıda sıkışan iktidarın her alanda şiddeti arttırarak muhalif her kesimi ve herkesi susturma girişimidir.

BOLU EĞİTİMDE NEDEN 53. SIRADA ONUN HESABINI VER

Bolu’da bu hafta yaşananlar kabul edilemez. Sen hem milletin vergisiyle maaşını alacaksın hem de milletin milli değerlerine saygısızlık edeceksin. Yok ya var mı böyle yağma?

10. Yıl Marşını yasaklamak bu milletin kurucu, milli değerlerine saygısızlık etmektir! Sana mı kaldı, sana mı düştü, senin üstünü vazife mi, senin haddine mi bay müdür?

Senin işin eğitim öğretim kalitesini artırmak, marşa kafa yoracağına YGS’de neden Bolu 53. sırada onun hesabını ver!

ÜSTELİK SABIKAN DA VAR

Üstelik sabıkan da var ertelenen bir hapis cezan var, daha dikkatli olman gerekir. AKP milletvekili adayı olmuşsun ya git AKP’de militanlık yap ya da işini doğru dürüst yap millete adam gibi hizmet et . unutma burası İzzet Baysal’ın şehr. Eğitim kurumlarında onun helal parası var. Zalimlik etme burası Bolu beyine karşı mücadele etmiş Köroğlu’nun memleketi. İşgal ettiğin makamın ağırlığını taşı.

YOK YA VAR MI BÖYLE YAĞMA, BURASI DAĞ BAŞI MI?

Bolu’da yaşananlar yapılanlar kabul edilemez. Sen hem milletin vergisiyle maaşını alacaksın sonra da milletin can ve mal güvenliğini korumak yerine millete orantısız güç şiddet uygulayacaksın. Yok ya var mı böyle yağma, burası dağ başı mı?

Milletin vergisiyle maaşını alacaksın sonra da milletin oyuyla seçilmiş milletvekiline karşı biber gazı kullanacaksın! Yok ya var mı böyle yağma, burası dağ başı mı?

Maaşını alıp sırça köşkte oturacaksın sonra da yaşanan bu olaylara seyirci kalacaksın, millete hizmet yerine AKP hükümetine, saraya biat edip CHP’nin seçilmiş 30 milletvekili hakkında suç duyurusunda bulunacaksın. Neden ateşe benzinle gidiyorsun? Bu nasıl demokrasi adalet? Yavuz hırsız ev sahibi bastırır misali hem suçlu hem güçlü, pes doğrusu!

MAZLUMUN AHI İNDİRİR ŞAHI

Millete hizmet yerine sırtını AKP’ye dayayan bu bürokrata bir çift sözüm var:

7 Haziran 2015’te AKP iktidardan nasıl düştüyse, elbette sonsuza kadar iktidarda kalmayacak. Elbet keser döner sap döner gün gelir devran döner merak etme. Anadoluda bir laf var unutmuşsun onu da hatırlatayım sana: Sanma ki zalimin ettiği kârdır, mazlumun ahı indirir şahı her şeyin bir vakti vardır.

Hükümetin başı Binali Yıldırım’a, İçişleri ve Milli Eğitim Bakanı’na sesleniyorum derhal bu bürokratları görevden alın, millete hizmetin gereğini yapın!

MUHALEET AKTİF POLİTİKA GELİŞTİRMELİ

Bu noktada tüm muhalefet unsurlarının aktif olarak politika geliştirmesi ve gidişata müdahale etmesi şarttır. Zira sessiz kalarak, geri durarak ya da ben susarsam bir şey olmaz, sokağa çıkmazsam kendimi kurtarırım diyerek hiç kimse huzura kavuşamaz. Çünkü iktidar bloğu gayet net bir şekilde tüm Türkiye’ye aynı duyuruyu yapıyor ve diyor ki “Benden değilsen düşmanımsın!” ya da “Benden taraf değilsen yok edileceksin!”

KÖROĞLU MAZLUMA DİRENİŞİ GÖSTERİYOR

Ancak ne tesadüftür ki zalime karşı nasıl mücadele edileceğinin cevabı da Bolu’da, bu topraklarda vardır. Zalim Bolu Beyine karşı Köroğlu:

“Benden selâm olsun Bolu Beyi’ne
Çıkıp şu dağlara yaslanmalıdır
At kişnemesinden, kalkan sesinden
Dağlar seda verip seslenmelidir”

diyerek aslında her dönemin Bolu Beylerine karşı mazlumun ne yapması gerektiğini anlatır. Bu yöntemin adı “direniştir!” Çünkü zalimleri susarak, boyun eğerek durduramazsınız, zalimlere karşı sadece direnirsiniz, mücadele edersiniz ve sonunda mutlaka kazanırsınız.

DİRENİŞ İÇİN LİDERLİK ŞART

Fakat bir gerçeğin de altını çizmek gerekir. Mücadele azim ve kararlılığında olan kitleler için en vazgeçilmez olan şey; liderliktir. Liderlik, sanılanın aksine “bir kişiyi” takip etmek değil, ortak aklı, ortak gücü organize etmek, kitlesel gücü organize etmek ve aynı cephede yer alan herkesin uyum içinde hareket etmesini sağlamaktır. Halkın gücü, örgütlü güce dönüştüğü zaman karşısında hiçbir güç duramaz. Haklıların, mazlumların, hakarete ve şiddete uğrayanların haklılıklarını, mazlumluklarını ortaya koyacak ve sonra da onları muzaffer kılacak olan şey liderliktir.

LİDERLİK YAPACAK TEK GÜÇ CHP !

Günümüzün Türkiye’sinde liderlik yapabilecek tek örgütlü güç Cumhuriyet Halk Partisi ve onun öncü kadrolarıdır. Kuvayi Milliyecilerin feda kültürünü hatırlayabilirsek ve onlar gibi kararlı davranabilirsek, geniş kitlelere liderlik edebilir ve Türkiye’mizi yeniden barışın, huzurun ve refahın hüküm sürdüğü bir coğrafya haline getirebiliriz.

Bu anlamda Bolu İl Örgütümüzü, İl Başkanımızı ve tüm üyelerimizi verdikleri haklı mücadeleden dolayı tebrik ediyor, onlarla beraber omuz omuza olduğumu da bir kez daha kamuoyuyla paylaşmak istiyorum.

Print Friendly, PDF & Email