Ankara Başsavcılığı soruşturmasına sevindim
İktidarın kumpas kurma birikimini herkes biliyor
 
CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, 4 gündür devam eden ve kendisinin üzerinden CHP’yi de hedef alan yandaş medya saldırısında bugün gelinen aşamayı “hastalıklı yayın” olarak nitelerken sert bir yazılı açıklama yaptı.
Kamuoyunun bilmesi gereken tek şeyin siyasal iktidarın kumpas kurma konusundaki birikimi olduğuna işaret eden Umut Oran, “AKP’nin kumpas kurma konusundaki mantığı ve aklı belli ki değişmemiş, gelişmemiş. daha önce Ergenekon’da Bilal Erdoğan’a, Bülent Arınç’a da suikast yapılacağı öne sürülmüştü. Aile yaşamına dikkat eden, siyaset kirlense bile kutsal gördüğü aile ilişkilerinin, bireylerinin her zaman korunmasından yana olduğunu vurgulayan Umut Oran, “Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın bugünkü yayınlarla ilgili soruşturma başlatmış olmasına da sevindim. Fransız düşünürü Mirabeau’nun dediği gibi “Adalet topaldır, ağır aksak yürür ama gideceği yere er ya da geç varır”. Bu karalama kampanyasını yürütenlerin cezalandırılacağı, tek tek yargılanacakları günü göreceğimize inanıyorum” dedi. umut Oran’ın açıklaması şöyle:
Umut Oran
Basın Açıklaması
20.2.2015
Hükümet yanlısı yayınlarıyla bilinen birtakım ‘gazetelerde’ şahsımla ilgili olarak 17.2.2015 tarihinden bu yana sistematik olarak yapılan ve halen süren planlı, çirkin, iftira, çamur at izi kalsın yayınlar bugün yeni ve tehlikeli bir hâl almış bulunmaktadır. Benim adım kullanılarak bu gazetelerde yapılan ve artık seviyeli değerlendirme yapmakta zorlandığım bugünkü hastalıklı yayınlar karşısında açıklama yapmam zorunlu oldu.
Öncelikle ben aile yaşamına dikkat eden, siyaset kirlense bile kutsal gördüğüm aile ilişkilerinin, bireylerinin her zaman korunmasından yana olmuş birisiyim. Herhangi bir yurttaşımızın aleyhine, insan hayatına kasteden, böylesine alçakça, iğrenç ilişkiler içine girmedim, girmem de, bu olay tamamen akıl almaz bir hayal ürünüdür. 
İlk olarak yaptığım “bu olay tezgahtır, kumpastır, tamamen reddediyorum” açıklaması halen ve aynen geçerlidir. Olmayan ilişkiler, hayal ürünü yazışmalar partim ve benim adım üzerinden yapılmakta, bir takım karanlık odaklar 7 Haziran seçimlerine yönelik kirli hesaplarını sahneye koymaktadır. Ancak ilk günden bu yana sayısız suç duyurusunda bulundum, TİB Başkanlığı’na, Ulaştırma Bakanlığı’na, Twitter’a, RTÜK’e başvurdum hakkımdaki yayınlara karşı mücadele veriyor, gerçeğin ortaya çıkarılmasını istiyorum.
Yurttaştan olmaktan öte ben bir CHP milletvekiliyim. Böylesi bir alçakça komploya karşı gerekli hukuksal mücadeleyi gösterecek kararlılık ve azim içinde olduğum herkesçe bilinir. Kamuoyunun bilmesi gereken tek şey siyasal iktidarın kumpas kurma konusundaki birikimidir. AKP’nin kumpas kurma konusundaki mantığı ve aklı belli ki değişmemiş, gelişmemiş. Kamuoyu hatırlayacaktır Ergenekon davasında da Bilal Erdoğan’a suikast yapılacağı yalanı güncel moda olarak kullanılmıştı. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da suikast senaryosunun figüranı olduğu acı gerçeğini daha kısa süre önce itiraf etiğini henüz unutmadık. Bugün artık net bir biçimde görülmektedir ki devletin bütün sistemi ele geçirilmiş, iktidar olmak yerine ele geçirmenin sonuçları uygulamaya konulmuştur. Olmayan kamu düzenini ve kamu bürokrasisini işletmek adına tüm kurum ve kuruluşları gerçeği ortaya çıkarmaya davet ediyorum. Bunun için de yasal her türlü başvuruyu yapmaya devam edeceğim.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın bugünkü yayınlarla ilgili soruşturma başlatmış olmasına da sevindim. Fransız düşünürü Mirabeau’nun dediği gibi “Adalet topaldır, ağır aksak yürür ama gideceği yere er ya da geç varır”. Bu karalama kampanyasını yürütenlerin cezalandırılacağı, tek tek yargılanacakları günü göreceğimize inanıyorum.
Bu konuda yarın TBMM’de çok daha geniş kapsamlı basın toplantısı düzenleyerek bugüne kadar neler yaptığımı bundan sonra atacağımız adımları da kamuoyuyla paylaşacağım.

Print Friendly, PDF & Email