Umut Oran, İstanbul 3.Bölgedeki elektrik kesintilerini Meclis’e taşıdıPaylaşın!

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA           

Aşağıdaki sorularımın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız tarafından yazılı olarak yanıtlanması için gereğini arz ederim.

Umut ORAN

İstanbul Milletvekili

İstanbul’un Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Çatalca, Esenyurt, Güngören, Küçükçekmece ve Silivri’de çok sık elektrik kesintileri yaşanmaktadır. Kendi seçim bölgem olması ve yıllardır bu bölgede yaşıyor olmam nedeniyle İstanbul 3. Seçim bölgesinde çok yakından bildiğim bu sorun artık iş yaşamını ciddi şekilde sekteye uğratır noktaya gelmiştir. Bugün sabah saatlerinde önceden bilgi verilmeksizin yaşanan kesinti öğlene kadar 3 saat sürdü. Bu kapsamda;

  1. Özellikle ithalat-ihracat işlemleri için çok önemli olan Cuma gününde, bugün (3.2.2012) yaşanan 3 saatlik elektrik kesintisinin nedeni nedir? Bu kesinti önceden bildirildi, duyuruldu mu? Duyurulduysa hangi mecrada ne zaman ve saat kaçta duyuruldu?
  2. Büyük sanayi şirketlerinin de olduğu bölgede yaşanan bu tür plansız ve uzun elektrik kesintilerinin yol açtığı maddi kayıpları gidermeyi düşünüyor musunuz, bu yönde hiç girişimde bulundunuz mu?
  3. Bu sıkıntılar elektrik dağıtım ve iletim şirketlerinden kaynaklanıyor ise söz konusu şirketlere idari-cezai yaptırım için girişimde bulundunuz mu, bulundunuzsa sonucu ne oldu?
  4. 27 Kasım 2011 tarihinde Avcılar’da neredeyse yarım gün boyunca 11 saat boyunca ilçeye elektrik verilemediğinden haberdar mısınız?
  5. Onur Öztaş isimli yurttaşın 27 Kasım 2011’de yaşanan kesinti nedeniyle yaptığı 8.12.2011 tarihli ve 902393 sayıl başvurusu üzerine Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. Avcılar İşletme Müdürlüğü’nden  kendisine verilen yanıtta; “Avcılar Beylikdüzü Metrobüs inşaat çalışmaları sırasında bu trafo merkezinden çıkan yüksek gerilim kablolarına verilen hasarlardan kaynaklanan ve siz abonelerimizin haklı şikayetlerine neden olan arızalar oluşmuştur” denilmesi karşısında, bu  arızaya yol açanlar hakkında idari/cezai yaptırımda bulunuldu mu? Ceza verildiyse kimlere hangi cezalar verildi?
  6. Mehmet Nuri Öztaş isimli yurttaşımıza yine şikâyeti üzerine TEİAŞ 1. İletim Tesis ve İşletme Grup Müdürlüğü’nden verilen 2.1.2012 tarih ve 2197 sayılı yazıda sözü edilen “Ambarlı trafo merkezinde yapılan yeni yatırımların devreye alınması” ne zaman nihai olarak bitecek?
  7. İstanbul 3. Bölgede hayatı sekteye uğratan, hayatı çekilmez kılan; sıkıntılarını bana ileten yurttaşımızın ifadesi ile “Bayram sabahı namaz için kalktığında abdestini karanlıkta alması, yılbaşına karanlıkta girmesi, kış günü 10 saatini buz gibi havada geçirmesine” yol açan elektrik kesintileri ne zaman son bulacak?
Print Friendly, PDF & Email

Paylaşın!

0 yorumlar

Yorum Yap

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir