Türkiye İçin Umut Var

İyimserlik tek başına bir siyasal yöntem değildir. Sadece iyi dileklerde bulunarak, sadece isteyerek, sadece keşke diyerek hayatın akışı değiştirilemez. Ancak geçmişe bakarak, sizin gibi düşünenlerin dava için yaptıklarını referans alarak ve bugün hedefe yürüdüğünüz yoldaşlarınızın kararlılığını değerlendirmenize katarak ümitvar olabilirsiniz.

Ben de aynı şeyi yapıyorum. Geçmişe bakıyorum ve yedi düveli dize getiren o destansı mücadeleyi görüyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ün şahsında abideleşmiş bir muzaffer millet görüyorum. Bizlerin her daim gurur duyacağı İnönü, Ecevit’i ve Türkiye’mize kattıkları değerleri görüyorum. İktidar olmak için her yol mübah yerine vatan ve millet için her şeylerini feda eden Cumhuriyet Halk Partilileri görüyorum tarihin her sayfasında. Ve tüm bunları 1980 darbesine, sağ iktidarlara ve 14 yıllık AKP karanlığına rağmen yolundan dönmeyen yoldaşlarımın gözlerindeki kararlılıkla birleştiriyorum. İşte o zaman;

“Türkiye için umut var!” sonucuna ulaşıyorum.

Çünkü Güzel yurdumuzun tarihi, coğrafyası, kültürü ve insan kaynağı ümitvar olmamız için yeter şart haline geliyor. Atatürk bir “kutup yıldızı” gibi beliriyor. Çok partili demokrasiye geçmemizi sağlayan İnönü ve özgürlük, eşitlik ve dayanışma ilkeleri üzerinde yükselen sosyal demokrasi mücadelesi gösteriyor kendini. Gezi’de meydanları dolduran evlatlarımızın hala kulaklarımızda çınlayan ve asla unutulmayacak olan sesleri aydınlatıyor adımlarımızı. Ben de yeniden ve tüm kalbimle haykırıyorum: “Türkiye için umut var!”

Sizin de aynı şeyi düşündüğünüzü biliyorum…