Gizlilik İlkeleri

umutoran.com ve umutsensin.net web sitesini ziyaret ederek ve E-posta listemize kaydolarak bizimle paylaştığınız kişisel bilgilerinizi korumak bizim görevimizdir. Aşağıdaki ilkeler, bu kişisel bilgilerinizi nasıl değerlendireceğimizi tanımlar.

(1) Siteyi ziyaretiniz ve kullanımınız ile ilgili bilgiler Google’ın Analitics hizmeti ile istatiksel olarak görülmektedir. Fakat bu bilgiler sizin kişisel bilgilerinizi içermeden görülmektedir.
Sitemizi ziyaretiniz sırasında IP adresiniz, coğrafi konumunuz, web tarayıcısı türü, gönderen kaynağınız, ziyaret süreniz ve sayfa/içerik gösterim sayısı gibi bilgiler toplayabiliriz. Bu bilgileri, sitenin yönetimi, sitenin kullanılırlığını artırma amaçlı kullanabiliriz.
Site yazılımı, tarayıcınızın önbelleğine, kullanıcı adınız ve parolanız gibi hakkınızdaki küçük bilgileri içeren çerez adında bir metin belgesi kaydeder. Bu bilgiler, sadece siteye girişiniz için ve siteden güvenli çıkışınız için kullanılır. Yazılım, bilgisayarınızdan, sözü edilen bu bilgiden başka hiçbir formatta veri almaz ve bilgisayarınıza bir veri göndermez.
(2) E-posta listemize kaydolmak ve çevrimiçi hizmetlerden yararlanmak için verdiğiniz bilgiler.
(3) Umutoran domainli .com ve diğer uzantılı web sitelerini ilgilendiren bilgilendirme amaçlı ve sizi ilgilendireceğini düşündüğümüz bilgileri kabul ettiğiniz takdirde e-posta yoluyla yollayabiliriz.
(4) Kişisel bilgilerinizin yanlış kullanımı ve üçüncü şahısların eline geçmesi ile ilgili engelleyici gerekli önlemleri alacağız. Ancak, internet üzerinden veri akışı, doğası gereği güvensiz olduğu için, bu verilerin internet üzerinden akışının güvenliğini garanti edemeyiz.
(5) Bu web sitesi diğer başka web sitelerine bağlantılar içerir, ancak gizli bilgi aktarımı yapmaz. İşbu diğer sitelerin gizlilik ilkeleri ve yükümlülüklerinden biz sorumlu değiliz.