“Türkiye Bir Kez Daha Kandırılmayı Kaldıramaz!”

Anadolu’yu karış karış gezerek 16 Nisan’ın sadece bir referandum değil memleket meselesi olduğunu anlatan CHP’li Umut Oran, bugün Kütahya’da çalıştı. Umut Oran, “Getirilmek istenen tek adam rejiminde kandırılmanın bedeli “Türkiye’nin eyaletlere bölünmesidir.” Cumhurbaşkanlığı başdanışmanlarının ilk işaretini verdiği gibi 16 Nisan sonrasında kafalarında eyalet sistemine geçilmesi vardır. Bugünkü yapıda dahi sürekli kandırılan bu zihniyetin tek adam rejimine geçilmesi halinde eyaletlere ayrılmayla başlayacak sürecin sonunda ülkenin paramparça edileceği aşikardır! Bu nedenle Türkiye’ni bir kez daha kandırılma lüksü yoktur” dedi.

Umut Oran, CHP İl Başkanı Zeliha Aksaz ve il yöneticisi Ali Fazıl Kasap ile birlikte Kütahya İl Başkanlığında basın toplantısında düzenledi. Getirilmek istenen rejimde çıkarılacak tek bir kararnameyle tüm devlet memurlarının dahi bir gecede sözleşmeli konumuna düşürülebileceği, bütün emekçilerin kıdem tazminatlarının dahi Varlık Fonuna devredilebileceği uyarısında bulunan Umut Oran, şöyle konuştu:

Hükümeti PKK da kandırdı

PKK’yla Habur’da, Oslo’da anlaşmalar yapan, Türk ordusunu terörle mücadele konusunda yetkisiz ve etkisiz kılan, bölgede PKK’nın rahatsız olduğu tüm yöneticileri görevden alan ya da pasifleştiren, tüm uyarılarımıza rağmen açılım adı altında ülkenin birliğini terör örgütüyle pazarlık masasına yatıran AKP hükümetleri, tüm bu olayları “kandırıldım” diyerek unutturmak istemiştir.

FETÖ de kandırdı

Aynı AKP hükümetleri; günlerce, aylarca, yıllarca süren uyarılarımıza rağmen Fetullah Gülen terör çetesinin devletin her kademesine, kamuya, yargıya, orduya sızmasına göz yummuş, FETÖ’cü teröristlerin Türk Ordusuna kumpas kurmasını seyretmiş, “Ne istedilerse vermiş!” 2010 referandumunda aynen bugün olduğu gibi “mezardakileri bile evet oyu vermeye” çağırmış ve sonrasında güç paylaşımında yaşanan anlaşmazlık üzerine Türkiye Cumhuriyeti ve milletimiz 15 Temmuz’da bir darbe girişimi ile karşı karşıya kalmıştır.

“Davanın savcısıyım” diyerek 15 Temmuz’un tanklarını görmediler

15 Temmuz’da hareket eden tankların depolarını yıllar boyunca dolduran iklim AKP’nin yarattığı iklimdir. Ancak Türkiye’yi darbeyle karşı karşıya bıraktıkları için sorumluluk üstlenmesi gereken AKP hükümetleri tüm bu olayları “kandırıldım” diyerek unutturmak istemiştir. Aynı AKP Hükümetleri, Ergenekon’da masum insanlar ölürken “davanın savcılığına” soyunmuş, Balyoz iftiraları atılırken el çırpmış, bu ülkenin Genelkurmay Başkanı “terörist” olmakla suçlanıp hapse atıldığında bunu demokratikleşme diye pazarlamaya çalışmıştır. Ancak tüm bu kumpaslar açığa çıkınca yeniden “kandırıldım” diyerek sorumluluktan kurtulmaya çalışmıştır.

Hep kandırıldılar!

Ancak 15 yıldır her konuda kandırılan ve kandırılmamayı bir türlü öğrenemeyen AKP iktidarı şimdi de yeni bir büyük hata yapmış ve Cumhuriyet ile hesaplaşma hevesinde olanların sarayda hazırladıkları “tek adam rejimini” Türk Milletine dayatmıştır. Amaç açık ve nettir, asıl amaç Atatürk Cumhuriyeti ile hesaplaşmak ve onu yok etmektir.

Parçalanma ve göç yolları tehlikesi!

Türk Milletine dayatılan bu anayasa değişikliğinin hiçbir maddesi milletin hiçbir sorununu çözmemektedir. 18 madde ve o maddelere bağlı olarak değiştirilmesi önerilen hiçbir ek madde Türkiye’nin ihtiyacı değildir. Ancak çok daha önemlisi her kandırılma hikayesinde çok ağır bedeller ödeyen Türk milleti getirilmek istenen 18 maddeyle birlikte “sürekli kandırılma” ve “sonunda da parçalanma, krizlerde boğulma, göç yollarına düşme” tehlikesiyle karşı karşıyadır.

Cumhurbaşkanlığı Danışmanları “eyalet” istiyor

AKP hükümetleri kandırılma limitini doldurmuştur. Türk milleti de Türkiye de bir kez daha kandırılmayı kaldıramaz! Zira bu sefer işin boyutu çok daha farklıdır. Getirilmek istenen tek adam rejiminde kandırılmanın bedeli “Türkiye’nin eyaletlere bölünmesidir.” Cumhurbaşkanlığı başdanışmanlarının ilk işaretini verdiği gibi 16 Nisan sonrasında kafalarında eyalet sistemine geçilmesi vardır. Bugünkü yapıda dahi sürekli kandırılan bu zihniyetin tek adam rejimine geçilmesi halinde eyaletlere ayrılmayla başlayacak sürecin sonunda ülkenin paramparça edileceği aşikardır!

Önerilen 18 madde ve onlara bağlı değiştirilmek istenen maddeler Türkiye’yi sonu gelmez bir krize sokacaktır. Ancak Anadolu’nun her yerinde kuzeyden güneye, doğudan batıya kadar her ilde, ilçede ve köyde Türk Milleti gerçekleri görmüş ve 80 milyon kere hayır diyerek Türkiye’nin birliğini korumaya karar vermiştir.

Anketlere inanmayın sandığa gitmekten vazgeçmeyin

AKP, çaresiz durumdadır! 18 maddenin savunulacak hiçbir yanı olmadığı için durmadan kutuplaştırmaya, kitleleri düşmanlaştırmaya ve konuyu mecrasından saptırarak halkı yanıltmaya çalışmaktadır. AKP’nin çaresizliği son birkaç günde tavan yaparak “anket manipülasyonlarına” sebep olacaktır. Yandaş medyanın yapmaya çalıştığı şey de Türk milletinin sandığa gitmesine engel olmak üzerine kuruludur.

17 Nisan sabahında huzur içinde uyanacağız

Buradan Türkiye’nin birliğinden ve milletimizin bekasından yana tavır alan tüm yurtseverlere sesleniyorum! 16 Nisan’da sadıklardan 80 milyon kere hayır çıkacaktır! 80 milyon yurttaşımız sandıklara umut ekecektir ve 17 Nisan sabahı tüm yurttaşlarımız huzur içinde uyanacaklardır.

1 Oy 1 Vatan kurtarır! 1 Hayır 1 Vatan Kurtarır!

Türkiye’nin birikimi daha gelişmiş, daha özgür, daha çağdaş ve daha zengin bir ülke inşa etmek için yeterlidir. Her bir yurttaşımız 16 Nisan günü, oy kullanmayı düşünmeyen sadece 1 kişiyi sandığa gitmeye ikna ederse Türkiye kurtulacaktır. Zira; 1 Oy 1 Vatan kurtarır! 1 Hayır 1 Vatan Kurtarır!

Tüm yurttaşlarımız ve Kütahyalılar bu bilinçle sandıklara akacak ve Vatanımıza rahat bir nefes alma fırsatı vereceklerdir. Türk Milletinin, bir kez daha haktan ve hayırdan yana tavır alacağına şüphem yoktur. Hepinize saygılar sunuyor, hayırlı bir gün diliyorum.

26 il ve KKTC’de çalıştı

İstanbul’da sürekli çalışma yürüten Umut Oran, KKTC’nin dışında bugüne kadar 26 ile giderek (Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bolu, Burdur, Bursa, Denizli, Düzce, Erzurum, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mersin, Niğde, Rize, Sakarya, Sivas, Trabzon, Tekirdağ) #1Oy1VatanKurtarır mesajı veriyor.

Print Friendly, PDF & Email