CHP’li Umut Oran, tek adamlığı savunamayan AKP elitleri ve yardımcısı Devlet Bahçeli’nin, taktik değiştirerek siyasetteki tartışma ortamını kavga ortamına dönüştürmeye çalıştığı uyarısında bulundu. Umut Oran, “Her partiden Cumhuriyet sevdalısı dostlarımız provokasyonlara, yalan rüzgarlarına, itibar cellatlığına ve aleni saldırılara karşı hazır olmalı, ancak hiçbir şartta AKP’nin ve Bahçeli’nin oyununa gelinmemelidir! Gidişat hayırlıdır! Normal şartlar devam ettiği sürece doğacak olan gün hayırlıdır. Her bir yurtsever en yakınındaki sadece ‘1 kişiyi’ sandığa götürürse ya da ‘hayır demeye ikna ederse’ zafer Türk Milletinin olacaktır. Bu yüzden biraz daha sabır, biraz daha emek, biraz daha dayanışma… Ama hepsinden öte provokasyonlara karşı her zamankinden fazla dikkat!” dedi.

24.Dönem CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, “Hayır” cephesine yönelen ve giderek artan şiddet eylemleri hakkında yazılı bir açıklama yaparak, şunları kaydetti:

AKP ve Yardımcısı Bahçeli kavga stratejisine yöneldi

Vatanın birliği ve milletin bekası için “tek adam rejimine” hayır demesi gerektiğine karar veren Türk Milletinin bu tavrı, AKP’yi ve yardımcısı Sayın Bahçeli’yi strateji değişikliğine sürüklemiştir. Tek adamlığı savunamayan AKP elitleri ve yardımcıları Bahçeli, dünyanın dört bir yanındaki baskıcı odaklar gibi, siyasetin seviyesini düşürerek tartışma ortamını kavga ortamına dönüştürme çabasına girişmişlerdir.

Kaos hevesinin yansımaları

Son günlerde sık sık dile getirilmeye başlanan meşhur “3 koyun meselesi” de, “hayır” diyen partilerin yöneticilerine alenen hakaret edilmesi de Sayın Bahçeli’nin gerçek MHP’lileri hedef göstermesi de aynı kaos hevesinin yansımalarıdır. AKP ve Bahçeli bloğunun planı, talimli oldukları kavga ortamını hayata geçirip toplumu kutuplaştırmak ve böylece reklam/propaganda güçlerini devreye sokarak “hayır” diyen yurtseverleri yenilgiye uğratmaktır.

AKP’nin ve Bahçeli’nin oyununa gelinmemelidir

Türkiye’nin istikbalini, evlatlarımızınsa geleceğini yok etme pahasına “evet” diyen AKP-Bahçeli ittifakının “şiddeti çağrıştıran” beyanlarının, 16 Nisan yaklaştıkça daha da çok artacağı tahmin edilebilir. Her partiden Cumhuriyet sevdalısı dostlarımız provokasyonlara, yalan rüzgârlarına, itibar cellâtlığına ve aleni saldırılara karşı hazır olmalı, ancak hiçbir şartta “AKP’nin ve Bahçeli’nin oyununa gelinmemelidir!”

Biraz daha sabır, emek, dayanışma

Gidişat hayırlıdır! Normal şartlar devam ettiği sürece doğacak olan gün hayırlıdır. Her bir yurtsever en yakınındaki sadece “1 kişiyi” sandığa götürürse ya da “hayır demeye ikna ederse” zafer Türk Milletinin olacaktır. Bu yüzden biraz daha sabır, biraz daha emek, biraz daha dayanışma… Ama hepsinden öte provokasyonlara karşı her zamankinden fazla dikkat! Karanlık odaklar, yandaş maşalar, ruhu karartılmış meczuplar puslu havaları beklemektedir.

Basın Açıklaması:
AKP'nin ve Bahçeli'nin Oyununa Gelinmemeli (002)

Print Friendly, PDF & Email