CHP, Star gazetesine açtığı 100 bin liralık tazminat davasından 10 bin lira kazandı. Star gazetesi, CHP’nin ‘paralel’ yapıya para aktardığını iddia etmişti.

BAŞAK KAYA/ANKARA
CHP, Star gazetesine açtığı 100 bin liralık tazminat davasından 10 bin lira kazandı. Star gazetesi, CHP’nin ‘paralel’ yapıya para aktardığını iddia etmişti. CHP’li Umut Oran ile gazeteci Emre Uslu arasında sosyal medya üzerinden yapılan hayali konuşmaları kanıt olarak gösteren Star gazetesi, CHP’nin paralel yapıya para aktardığını iddia etti. Ancak bu twitter yazışmalarının sahte olduğu mahkeme kararıyla kesinleşmişti. Sahte yazışmalar üzerinden Star gazetesinin attığı manşet de mahkemelik oldu.
umut-oran

 Ankara 7. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde CHP “Havuz medyası yine siyasi iktidara bağlı kumpas merkezleri ile ortak bir çalışma ile iftira içerikli olduğu bu sahte haberi üreterek servise koymuştur” savunmasını yaptı. Haberdeki diğer bir iddia da paralel yapının İsrail ve ABD’den aldığı paraları seçim harcamaları için CHP’ye gönderdiği oldu. Haberde CHP’nin paralel yapıya para aktarma trafiğini de eski Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran olduğu iddia edildi.

100 BİN İSTEDİLER
Ankara 7. Asliye Hukuk Mahkemesi tüm bu iddiaları asılsız buldu ve CHP’ye yasal faizi ile birlikte 10 bin TL’lik manevi tazminatın ödenmesine karar verdi. Davanın karar bağlanmasının ardından SÖZCÜ’ye konuşan CHP’li Umut Oran şunları söyledi
‘’Hükümetin klavyeliğini yaparak sadece muhalifleri ve CHP’yi eleştirme görevi gören bir kısım medya organlarının iftiraları, haysiyet cellatlıkları teker teker ortaya çıkıyor. Bu ortamda dahi yargıdan çıkan ve karalamaları, atılan çamurları, iftiraları kanıtlayan kararlar da gösteriyor ki, er veya geç gerçekler ortaya çıkıyor. Atılan iftiraların hesabını tek tek sormaya devam edeceğiz.”

Print Friendly, PDF & Email