Umut Oran Ak Partiyi Sert Eleştirdi-Karaman GündemPaylaşın!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Karaman’da Parti binasında konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Umut Oran, iktidar partisinin parçalandığını 1 yıldır her gittiği yerde anlattığını ifade ederek, “AKP paramparça, AKP tuz buz olmuş durumda, artık ‘Kral çıplak’ diyorum.” dedi. Karaman’da partisinin il binasında düzenlenen basın toplantısına CHP İl Başkanı Ahmet Ertuğrul, İlçe Başkanı Mustafa Cem Kağnıcı ve partililerde katıldı.

3 BÜYÜK TARAFTAR GRUBU KAŞKOL HEDİYE ETTİ Konuşma öncesi Fenebahçe, Beşiktaş ve Galatasaray taraftar grupları Umut Oran’a takımlarının arma ve renklerini oluşturan kaşkol hediye etti. Oran gençlere teşekkür ederek CHP rozetlerini de taktı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran daha sonra, partililerine seslendi. İktidar partisinin parçalandığını 1 yıldır her gittiği yerde anlattığını ifade eden Oran, şunları söyledi; “AKP paramparça, AKP tuz buz olmuş durumda, artık ‘Kral çıplak’ diyorum. Son dönemlerdeki gelişmelere baktığınız zaman Başbakan’ın, sayın Cumhurbaşkanı ile arası açık. Kim Çankaya’da kalacak? Kim Çankaya’ya çıkacak? Kim Başkan olacak? Böyle bir kavga var. Gül’ün adamları, Tayyip’in adamları, şu anda kavga içerisindeler. Daha evvel ‘Yetmez ama evet’ diyen, iki kere ‘Evet’ diyen bir takım cemaatlerin, bunların hocalarının son açıklamalarına bakın. Demişler ki ‘Sen otur oturduğun yerde. Çankaya’ya falan çıkma.’ Öyle bir talimat vermişler. Ağzını açıp konuşamadı Recep Tayyip Erdoğan.”

’50 MİLLETVEKİLİ KAYNIYOR’ Abdullah Öcalan ile yapılan gizli görüşmelerden, pazarlıklardan AK Parti’li bazı milletvekillerinin de rahatsız olduğunu öne süren Oran, “Ülkenin geleceği, bekası için değil de, kendi başkanlığının pazarlığından rahatsız olan milletvekilleri var. AKP’de yurtsever insanlar var. Milliyetçi insanlar var. AKP bundan 10 sene evvel yoktu ki. Onların tabanında MHP’den de var, Demokrat Parti’den, Anap’tan da var. Onlar da rahatsız. Bun adamın kontrolsüz gücünden, bu adamın diktatörlüğünden onlarda rahatsız. Dolayısı ile AKP’de de bir çatlama var. En az 50 AKP’li milletvekili şu anda kaynıyor, fokurduyor. Üçüncü dönemi bitecek olan bakanlar, milletvekilleri var. Kurucu tayfa, kurucu takımın asıl oyuncuları şimdi saha kenarında” diye konuştu. Başbakan Erdoğan’a yönelik eleştirilerini sürdüren Oran, “Daha önce ‘BDP ile görüşmem’ diyen Başbakan şimdi BDP ile ne yapıyor? Hükümet ortaklığı yapıyor” dedi.

http://www.karamangundem.com/siyaset/umut-oran-ak-partiyi-sert-elestirdi-h5873.html

ym72

ym73

ym75

ym80

ym79

ym78

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Paylaşın!

0 yorumlar

Yorum Yap

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir