Müjdeler bayat çıktı -SözcüPaylaşın!

AKP grubunda şehit ailesi, gazi ve yakınlarına ‘ücretsiz seyahat’ hakkı tanındığını açıkladı. “Biz verdik” diye övündü. Ancak bu, ilk kez 1932’de Atatürk’ün emriyle uygulandı.

CHP’li Umut Oran, 4 Ocak 2012’de TBMM’ye bir yasa teklifi sunarak “60 yaş üzerindeki vatandaşlar her yıl para ödeyerek yaşlı kartı almasın, nüfus cüzdanını göstermesi yeterli olsun” önerisinde de bulundu. Bu teklif AKP oylarıyla reddedildi, bu kez AKP yaş sınırını 65’e çıkartarak düzenlemeyi “müjde” olarak açıkladı. Bu duruma tepki gösteren Umut Oran, Sözcü’ye şunları söyledi: “Samimi ol Başbakan, yaşlılarımızın gazilerimizin şehit yakınlarımızın duygularım istismar etmeyin. Onları, sanki yeni bir şey veriyormuşsunuz gibi umutlandırmayın, ille de bir şey yapacaksan şehit yakınının, gazinin uçaktan da indirimli yararlanmasını sağla.”dedi.

söz1

söz2

Print Friendly, PDF & Email

Paylaşın!

1 cevap
  1. İbrahim
    İbrahim says:

    Bunu bilen biliyor,fakat bilenlerin bilmesi yetmiyor.Bunu grup sözcüleri görsel basında neden üstüne basa basa kamuoyuna açıklamıyorlar.Çünki kamuoyunun çoğunluğu bunu bilmiyor, Tayyib Erdoğanın jest i zannediyor.

    Cevapla

Yorum Yap

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir