CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, hafta sonu Antalya, Burdur ve İsparta’da saha çalışması yaptı. Umut Oran, Antalya’da CHP İl Başkanlığını ziyaret etti. Parti yöneticileri ile görüşüp Antalya’nın sorunları konusunda bilgi aldı. Sonra da il merkezinde basın toplantısı düzenledi.
Umut Oran, İl Başkanı Devrim Kök ile birlikte Antalya iş ve emek dünyasını ziyaret etti. ATSO’yu ziyaretinde, Başkan Çetin Osman Budak ve yönetim kurulu üyelerini dinledi. Kısa adı DÖSLAD olan Döşemealtı Sanayici ve işadamları Derneği ile yemekte bir araya geldi. Onlara CHP’nin ekonomi politikalarını anlattı.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, emek örgütleri ile de bir araya geldi. DİSK ve KESK’i ziyaret etti. Onlarm sorunlarını ve taleplerini dinleyip partisinin görüşlerini aktardı. Oran, Antalya’dan sonra Burdur ve İsparta’da ziyaretler ve görüşmelerde bulundu. Burdur’da özellikle öğretmenlerin yapısal sorunları üzerinde durdu. Burdur’daki Öğretmenler Günü kutlamalarına vali ve belediye başkanının katılmamasını eleştirdi.
Önümüzdeki yerel seçimde Burdur’u tekrar kazanacaklarını dile getirdi. CHP’lilere bu yönde moral verdi. Oran’ın İsparta’da altını çizdiği konuların başında çok sayıda CHP’linin AKP’ye kaydedilmesi iddiası yer aldı. Bunun için hukuku mücadelesi başlattıklarını açıkladı. Antalya, Burdur ve İsparta’nın sorumluluğunu üstlenen CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran’ı, bundan sonraki süreçte sık sık bu illerde göreceğimiz anlaşılıyor.

[scrollGallery id=15]

Print Friendly, PDF & Email