TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA           

Aşağıdaki sorularımın Başbakan Yardımcısı Sayın Bülent Arınç tarafından yazılı olarak yanıtlanması için gereğini arz ederim. 16.11.2012

   

Umut Oran

   

İstanbul Milletvekili

 

  1. Ecvet Çelik’in, 9 Kasım 2012 tarihinde Burası Düzce Gazetesinin idare binasına giderek gazetenin yayınladığı bir haber dolayısıyla çalışanları sözlü olarak taciz edip, hakaret ve tehditlerde bulundu mu?
  1. Gazete binasından içeri girer girmez “Bu nasıl haber?”, ““Siz her vatandaşın söylediklerini yazar mısınız?” şeklinde sözler sarf eden bir kişinin partinizde yöneticilik yapması, bakanlık olarak yaptıklarınızla çeliştiği yönündeki algının gerçeklik payı nedir?
  1. Tarafıma iletilen bu olay doğru ise AKP Gölyaka İlçe Başkanı Ecvet Çelik hakkında, AKP Genel Merkezi tarafından herhangi bir yaptırım uygulandı mı?
  1. Anayasa’nın “Basın hürriyeti” başlıklı 28. Maddesinde yer alan, “Basın hürdür, sansür edilemez. … Devlet, basın ve haber alma hürriyetlerini sağlayacak tedbirleri alır” düzenlemesi karşısında Gölyaka İlçe Başkanınız hakkında herhangi bir adli-idari girişimde bulundunuz mu, bulunacak mısınız?
Print Friendly, PDF & Email