“Sadri Bey Trabzonspor’u ziyaret etmemizi çok arzu ettiğini söylemişti”
“İlk resmi maçımı Avni Aker’de yaptım, Trabzon’un yeri ayrı”
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, CHP yöneticileriyle dün yaptığı Trabzonspor ziyareti sonrasında kulüp Başkanı Sadri Şener’in bu ziyarete dair olumsuz demeç vermesini eleştirdi. Oran, ziyaretten bir gün önce Sadri Şener’in sekreteri Büşra hanım aracılığıyla kendisini bilgilendirdiğini belirterek, “Asbaşkan’ın haberi var, sekreterinin haberi var, kendisine iletildi, teyidini aldık, ona rağmen bunu söylemesini yadırgadım. Ayrıca Sadri Bey bizim Trabzonspor’u ziyaret etmemizi çok arzu ettiğini önceki görüşmelerimizde birçok kez bana ifade etmiştir. Esasında ziyaretimiz bu istekleri de karşılamaktadır” dedi.
CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, bazı CHP yöneticileriyle birlikte dün Trabzonspor’a yaptıkları ziyaretle ilgili olarak Sadri Şener’in CHP’yi ve kendilerini eleştiren beyanlarda bulunması üzerine yazılı açıklama yaptı. Oran’ın açıklaması şöyle:
Trabzon zor dönemden geçiyor
“Trabzon sosyal ve ekonomik olarak zor bir dönemden geçiyor.  Trabzonluları bu zor dönemde biraz olsun dertlerinden uzaklaştıran, en büyük aşkları, sevdaları da Trabzonspor.
İlk resmi maçım Avni Aker’de
Ben eski bir futbolcuyum. İlk resmi maçıma Avni Aker’de çıktım. Bu nedenle Trabzon ve Trabzonspor’un benim için çok farklı bir yeri var.  Trabzonspor Anadolu’nun medah-ı iftiharı Türkiye’nin önemli bir değeri.  Trabzon’a gidince de elbette Trabzonspor’u ziyaret edeceğiz.
Genel Başkanımız programları dahilinde Rize’ye gittiler. Biz de Grup Başkanvekilimiz Muharrem İnce ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Bolu milletvekilimiz Tanju Özcan ile birlikte Trabzon ve ilçelerinde örgütlerimizle toplantı yapma kararı aldık. Merkez ilçe başkanımız da Trabzonspor Asbaşkanı Nevzat Şakar ile birlikte Trabzonspor ziyaretimizi programladı.
‘Haberim yok’ diyor ama Sadri Beye ben bilgi verdim
Sadri Bey “benim haberim yok” diyor ama, Salı günü (30 Ekim 2012), saat 17.00 gibi Sadri Şener’in sekreteri Büşra Hanım’la irtibat kurduk. Trabzon’a ziyarette bulunacağımızın haberini verdik. Sadri Bey orada olacak mı diye sorduk. Büşra Hanım da 10 dakika sonra bize döndü,  Sadri Şener’in yapacağımız ziyaret konusunda bilgisi olmadığını, rahatsızlığı sebebiyle de ziyaret sırasında orada olamayacağını ifade etti.  Sadri Bey’in 20 gün uçuş yasağı varmış. Daha öncesinden de kendisine geçmiş olsun demiştim. Yani kendisini o gün İstanbul’da bilgilendirdik. Asbaşkan’ın haberi var, sekreterinin haberi var, kendisine iletildi, teyidini aldık, ona rağmen bunu söylemesini yadırgadım. Ayrıca Sadri Bey bizim Trabzonspor’u ziyaret etmemizi çok arzu ettiğini önceki görüşmelerimizde birçok kez bana ifade etmiştir. Esasında ziyaretimiz bu istekleri de karşılamaktadır.
Misafirperverlik için teşekkür ederim
Bizler Trabzonspor’da gayet güzel bir şekilde ağırlandık. Yöneticilerden Trabzonspor’un isteklerini, dileklerini, sorunlarını dinledik. Misafirperverlikleri ve göstermiş oldukları yakın ilgi dolayısıyla da herkese teşekkür ediyorum.
Siyaset spora karışmamalı, spor siyasetten uzak olmalı
Şurasının altını çiziyorum CHP bütün spor kulüplerine eşit uzaklıktadır. Siyaset spora karışmamalı. Spor siyasetten uzak olmalı. Futbolseverlerin rahatça, özgürce ve adil bir ortamda maç izleyebileceği bir dönem yaşamalıyız. Futbolumuz çok kara günler geçirdi, geçiriyor. Bu dönemde herkes sorumlu davranmalı.
ÖYM’lerdeki ayıbın karşısındayız
CHP olarak biz gereken sorumluluğu gösterdik. Hukuka aykırılıkların, adaletsizliklerin, özel yetkili mahkemelerde yaşanan insanlık ayıplarının her zaman karşısında durduk. Bundan sonra da durmaya devam edeceğiz. CHP hukuktan, özgürlükten, toplumsal barıştan yanadır. Herkesin de bu değerlere uygun davranması gerekir. “
Basın Açıklaması: 
sadrisener_son-1

 

Print Friendly, PDF & Email