Umut Oran 7-8 Mayıs tarihlerinde Gaziantep-Kilis-Osmaniye-Adana-Mersin illerini kapsayan geniş çaplı bir ziyaret gerçekleştirecek. Programı kısaca şöyle:
7 Mayıs Cuma günü önce Gaziantep Üniversitesi, VII.Ulusal Tekstil Mühendisliği Öğrenci Kongresi‘nde saat 9.30’da açılış konuşması yapacak olan Oran, Konuşmasında Tekstil Sektörünün bugünkü durumu, geleceği ve gençliğin önemi üzerinde duracak.
Daha Sonra CHP Gaziantep İl Örgütü’nde İl Başkanı Sn.Hasan Öztürkmen ve partililerle bir araya gelecek olan Oran, öğleden sonra Gaziantep’ten Kilis’e hareket edecek. Burada da  Kilis CHP İl Örgütü’nü ziyaret edecek, İl Başkanı Sn.Abidin Uslu ve partililerle bir araya gelecek.  Türkiye’deki siyasi, ekonomik ve sosyal gelişmelerle ilgili istişarede bulunacak olan Oran, Kilis programının ardından Osmaniye’ye geçecek ve CHP Osmaniye İl Örgütü Başkanı Sn.İrfan Erdem’i ziyaretinden sonra aynı gün akşam Adana’ya hareket edecek.
8 Mayıs Cumartesi günü CHP Adana il Başkanı Sn.Serdar Seyhan ve partililerle  bir araya gelecek olan Oran, buradaki görüşmelerinin ardından Mersin’e hareket edecek. Mersin  İş Adamları Derneği tarafından düzenlenen, Mersin Toplantısında “Küresel Kriz, Dünya ve Türkiye” adlı bir konferans gerçekleştirerek, Dünyada Kriz, Krizde Ülke önlemleri, Krizde sarsılan ülkeler, Türkiye’de Kriz, İktidarın krize tepkisi ve gelecek dönemde yapılabilecekler ile ilgili konuşacak. Ayrıca Mersin ve Ekonomisi üzerine görüş alışverişinde bulunacak.
Umut Oran iki günlük programını,  8 Mayıs Cumartesi akşamı, Genel Başkan Sn.Deniz Baykal’ın da katılımıyla gerçekleştirilecek olan, CHP İstanbul İl Örgütü’nün “İktidar Yolunda Dayanışma Yemeği”ne katılımıyla tamamlayacak.

Print Friendly, PDF & Email